Celem każdego przedsiębiorcy jest (a przynajmniej powinno być) generowanie coraz większych zysków z prowadzonego biznesu. Niestety w praktyce, bardzo często zdarza się słyszeć narzekanie właścicieli mikro i małych firm, że chcieliby co prawda zarabiać więcej, ale nie mogą bo…. nie mają czasu. Jeżeli i Ty sądzisz, że brakuje Ci czasu na to by rozwijać swój biznes, przeczytaj koniecznie poniższy artykuł.

Z niniejszego wpisu dowiesz się co zrobić, żeby mieć więcej czasu dla siebie i … rozwoju swojego biznesu, tak aby generował coraz więcej przychodów, dzięki czemu uzyskasz spokój ducha i satysfakcję z tego co robisz!

 

Poznaj 4 fatalne pułapki, w które wpadasz, a które nie pozwalają Ci podnieść sprzedaży w firmie.

 

 

Pracujesz w firmie, nie nad firmą

Rozpoczynając działalność i siadając za sterem własnego okrętu zazwyczaj jest się zmuszonym do podjęcia pracy właściwej nie tylko kapitanowi, ale również wzięcia na barki wszelkich obowiązków wykonywanych w normalnych warunkach przez całą załogę. Efekt? Rzucasz się w wir pracy, stajesz się pracownikiem etatowym w swojej własnej firmie i ledwo wyrabiasz się z terminami (albo już nie). W pewnym momencie zdajesz sobie sprawę, że tak naprawdę nie o to Ci chodziło.

Nie skalujesz sprzedaży

Nie podejmujesz działań, aby twoja sprzedaż była skalowalna. Każda transakcja zajmuje Ci tak samo dużo czasu… Zastanawiasz co możesz zrobić aby w tym samym czasie sprzedawać więcej? Jak robią to inni? Wydaje Ci się, że twojego biznesu w żaden sposób (nawet częściowy) nie da się skalować?

Nie wdrażasz ani nie systematyzujesz swoich procesów

Za każdym razem wymyślasz koło od nowa. Kiedy spotyka Cię jakiś ciekawy case study, robisz dobrą robotę, poświęcasz swój cenny czas, ale nie wyciągasz wystarczających wniosków – nie ubierasz zdobytego know-how w żadne ramy. Kolejnym razem, w podobnym przypadku, nie możesz przypomnieć sobie jak poprzednio temat został rozwiązany. Nie możesz odnaleźć ustaleń, ani innych rzeczy, które mogłyby Ci się znowu przydać. Wracasz do punktu wyjścia i zaczynasz wszystko od nowa.

Nie automatyzujesz

Słowo automatyzacja wydaje Ci się zbyt abstrakcyjne, żeby mogło Ciebie dotyczyć? Uważasz, że jesteś „zbyt małą firmą”. Myślisz „mnie to na pewno nie dotyczy”. Masz przekonanie, że automatyzują tylko duzi i że nie jest Ci to do niczego potrzebne. Czy aby na pewno?

Co zrobić aby mieć więcej czasu na rozwój swojej firmy i jak podnieść obroty mikro lub małego przedsiębiorstwa ?

 

Skoro już wiesz co hamuje Cię przed rozwojem firmy i zwiększaniem swoich dochodów, czas zastanowić się jak można to zmienić.

DALSZA TREŚĆ ARTYKUŁU DOSTĘPNA DLA FANÓW SEMOSI

odblokuj ją i czytaj dalej:

 

 

SEMosia.pl zna odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania

Możesz zwrócić się do nas z prośbą o analizę i audyt twojego biznesu, pomoc w usprawnieniu jego funkcjonowania i wprowadzenie zmian, które pozwolą Ci w długofalowym okresie podnieść twoją wydajność w pracy oraz skuteczność twoich pracowników.

SEMosia.pl to nowoczesna agencja interaktywna, która rozumie biznes oraz wspiera działania sprzedażowe i marketingowe firmy od A do Z.

Potrzebna
pomoc?
Telefon

semosia_hero

Drogi Czytelniku!
Cieszę się, że moje wskazówki są dla Ciebie pomocne.
Być może zainteresuje Cię mój najnowszy poradnik o tym

jak skutecznie sprzedawać w sieci?

Jeśli tak, odbierz go za darmo

Pobierz tutaj