Na pewno nie raz zdarzyło Ci się iść ulicą i zatrzymać się żeby rzucić okiem na atrakcyjną witrynę sklepową. Czy wiesz, że użytkownicy internetu robią dokładnie to samo? 

 

Jako właściciel firmy, zapewne często zastanawiasz się jak zwiększyć swoje zyski i pozyskać nowych klientów? Jak zbudować swój wizerunek? Jak pokazać swoje mocne strony? Jest na to wiele sposobów, jednym z nich jest strona internetowa. Dziś podpowiemy Ci, jak zbudować ciekawą witrynę internetową i co warto na niej zamieścić.

 

Jak powinna wyglądać strona internetowa?

 

Odpowiedni układ graficzny i dobrze dobrane treści na Twojej stronie internetowej, to jeden z kluczy do sukcesu. Szukanie przez użytkownika interesujących go informacji nie powinno być jak chodzenie po labiryncie. Może nie uwierzysz, ale tak naprawdę masz tylko kilka sekund żeby zainteresować potencjalnego klienta.

 

Twoja witryna powinna być intuicyjna, spójna i użyteczna.

 

Klient zazwyczaj lubi mieć wszystko czarno na białym, warto zatroszczyć się więc o jego wygodę i komfort, gdy będzie szukał interesujących go treści. Zbyt skomplikowana obsługa strony może tylko zniechęcić odbiorcę. Strona i jej układ musi być dobrze przemyślany, tak aby użytkownik nie miał problemu z nawigowaniem po niej.

Jeśli Twoja witryna zawiera dużo stron czy produktów warto ustawić pole wyszukiwania tak aby było widoczne zawsze w tym samym miejscu.

 

 

Co jeszcze możesz zrobić by Twoja witryna spełniała swoje funkcje, czyli co powinna zawierać dobra strona internetowa?

 

 Możesz ją urozmaicić grafikami i krótkimi filmikami z konkretnymi treściami. Takie zabiegi mogą przyciągać oko, jednak trzeba pamiętać, że inni mogą  nie mieć ochoty bądź czasu oglądać 5-minutowego filmiku np. na temat danego produktu, dlatego trzeba to dobrze wyważyć.

Może warto też zmotywować delikwenta do działania? Jak? Prostym sposobem może być umieszczenie funkcji „kup teraz”, która przekieruje nas do strony z szybka płatnością. A może chcesz zachęcić go do odwiedzenia Twojego sklepu stacjonarnego odnośnikiem „jak dojechać?” gdzie wyświetli się mapka dojazdu? Zachęć go również do zadawania pytań umieszczając w widocznym miejscu formularz kontaktowy.

Zadbaj o to by informacje o Tobie takie jak numer telefonu, adres czy dane firmy były w miejscu dobrze widocznym i żeby klient nie musiał przeczesywać stumilowego lasu w ich poszukiwaniu.

Wskazane jest również umieścić swoje logo na każdej stronie, dzięki temu poprzez jedno szybkie kliknięcie użytkownik będzie mógł wrócić do strony głównej.

 

 

Jakich kolorów używać na stronie – „Więc chodź, pomaluj mój świat…” ?

 

 A no w tym przypadku nie koniecznie jest to wskazane. Pamiętaj, że najlepiej czyta się teksty pisane ciemnym drukiem na jasnym tle. Duża ilość kolorów na stronie, może zwyczajnie męczyć użytkowników i nie pozwalać skupić się na szukanych treściach. Ważny jest również odpowiedni dobór czcionki. Te elementy zapewnią Ci przejrzystość strony.

 

Czym jest responsywna strona internetowa?

 

Na sam koniec warto sprawdzić jak wczytuje się Twoja strona na różnych urządzeniach. Użytkownicy internetu w dzisiejszych czasach co raz częściej używają smartfonów i tabletów do przeglądania stron internetowych i robienia zakupów. Upewnij się, że Twoja witryna będzie zoptymalizowana pod kątem wszystkich urządzeń. To właśnie oznacza, że jest responsywna.

 

 

Gdzie zamówić najtaniej prostą stronę internetową?

 

Mamy nadzieję, że choć trochę przybliżyliśmy Ci temat tworzenia stron internetowych. To co? Jesteś gotowy, do stworzenia swojej internetowej wizytówki? No to zaczynajmy:

 

Tania strona internetowa w 5 minut

Wybierz gotowy szablon i stwórz swoją stronę internetową w 5 minut.

Potrzebna
pomoc?
Telefon

semosia_hero

Drogi Czytelniku!
Cieszę się, że moje wskazówki są dla Ciebie pomocne.
Być może zainteresuje Cię mój najnowszy poradnik o tym

jak skutecznie sprzedawać w sieci?

Jeśli tak, odbierz go za darmo

Pobierz tutaj