Przygotuj stanowisko pracy

Lepsza koncentracja to podstawa skutecznego działania! Aby móc w pełni skupić uwagę na pracy stwórz dla siebie przyjemną przestrzeń. Zbyteczny okaże się nadmiar przedmiotów – postaraj się aby w twoim gabinecie zawsze był porządek i otaczały Cię tylko rzeczy, których naprawdę potrzebujesz. Również nieodpowiednie dla twojej aktywności będzie zastałe powietrze – zadbaj o jego cyrkulację. Najlepiej codziennie przed rozpoczęciem pracy przewietrz pomieszczenie przez dobry kwadrans. Solidna dawka świeżego powietrza nie tylko pobudzi Cię do myślenia, ale przede wszystkim nie pozwoli, by opanowało Cię znużenie. Jeśli to możliwe, odizoluj się od otoczenia , tak aby niepotrzebne hałasy Cię nie rozpraszały. Niezależnie czy pracujesz w biurze czy w domu zadbaj o ergonomię pracy. Jeśli pracujesz przy komputerze, zaopatrz się w wygodne krzesło biurowe oraz wystarczająco duże biurko na którym zmieszczą się niezbędne narzędzia, a ekran monitora będzie optymalnie oddalony od twojego wzroku.

 

Zadbaj o dobre samopoczucie

Zarówno zdrowie fizyczne jak i psychiczne warunkują twoje dobre samopoczucie. Chcesz być od rana aktywny i w dobrym nastroju? Nie zapomnij o krótkiej codziennej gimnastyce, a nocą zapewnij sobie spokojny sen przez mniej więcej 7-8 godzin. Jeżeli odczuwasz spadek kondycji psychicznej, zrób coś dla siebie np. spędź czas z przyjaciółmi. Pomimo, że epidemia koronawirusa mocno wpłynęła na nasze codzienne życie, możesz wciąż bez obaw utrzymywać kontakt z bliskimi na odległość  za pomocą komunikatorów online, a nawet zwykłych rozmów telefonicznych. I uwaga! Jeśli jeszcze do tej pory nie korzystałeś z telekonferencyjnej rozmowy telefonicznej, koniecznie wypróbuj tę metodę. Będziesz zaskoczony jakie to proste.

 

Skomponuj dietę bogatą w składniki odżywcze

Jeżeli chcesz aby twoja głowa była pełna pomysłów, nie możesz zapomnieć o dostarczeniu sobie zdrowej, zbilansowanej diety. Pamiętaj, że za prawidłową pracę układu nerwowego odpowiada szereg witamin i minerałów m.in. magnez oraz witamina B12. Soczysty koktajl ze świeżo wyciśniętych owoców do śniadania, a w ramach przekąski porcja orzechów włoskich uruchomią w tobie pokłady kreatywności.

 

Podsumowanie

Aby podnieść swoją efektywność, zadbaj o kondycję psychofizyczną, a także stwórz sobie stałe miejsce pracy, w którym dobrze się czujesz.  Pamiętaj również, że śmiech to zdrowie.

SEMosia.pl to nowoczesna agencja interaktywna, która rozumie biznes oraz wspiera działania sprzedażowe i marketingowe firmy od A do Z.

Potrzebna
pomoc?
Telefon

semosia_hero

Drogi Czytelniku!
Cieszę się, że moje wskazówki są dla Ciebie pomocne.
Być może zainteresuje Cię mój najnowszy poradnik o tym

jak skutecznie sprzedawać w sieci?

Jeśli tak, odbierz go za darmo

Pobierz tutaj