Rok 2020 zapisze się na długo w pamięci każdego z nas. Niestety dla wielu lockdown gospodarki z powodu pandemii koronawirusa spowodował problemy z utrzymaniem płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Rozwiązania tego problemu mogą być różne w zależności od konkretnych potrzeb i możliwości w danym momencie oraz rodzaju prowadzonej działalności. Jeżeli nie została wcześniej zabezpieczona odpowiednia poduszka finansowa, warto zorientować się czy i z jakiego rodzaju wsparcia finansowego może skorzystać twoja firma w ramach tzw. tarcz antykryzysowych.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że wszelkie ulgi czy dotacje są pomocami doraźnymi i służą niczym przysłowiowa ryba. W tym krótkim wpisie postaramy się pokazać jak samemu skonstruować wędkę i zacząć łowić w tych trudnych czasach na pozornym bezrybiu.

 

Jak zapewnić ciągłość funkcjonowania firmy pomimo lockdownu?

Obecność w Internecie sukcesywnie od kilku lat stawała się coraz popularniejszym zjawiskiem w handlu i usługach. Niezależenie czy chodziło o proste firmowe wizytówki online, czy też o zaawansowane platformy e-commerce, wielu przedsiębiorców zdało sobie sprawę, że aktywność online to ważny element funkcjonowania firmy w 21 wieku.

Wraz z wybuchem pandemii społeczeństwa na całym świecie doświadczyły lockdownu i komplikacji z nim związanych  – wiele przedsiębiorstw na skutek wprowadzonych obostrzeń musiało całkowicie zawiesić prowadzenie działalności gospodarczej. Ale czy na pewno wszystkie?

 

Kto “wygrał” na pierwszej fali pandemii?

Wbrew pozorom takich firm jest dość sporo – to nie tylko przemysł związany z medycyną i środkami ochrony osobistej, ale również firmy, które były gotowe do sprzedaży online swoich towarów czy usług. Zyskali nie tylko światowi giganci specjalizujący się  m.in. w dostarczaniu narzędzi do pracy online czy wirtualnych rozrywek. Zyskali również wszyscy mniejsi przedsiębiorcy, których kreatywność pozwoliła na przeniesienie procesu sprzedaży i obsługi klienta do sieci.

 

Dzisiaj w dobie kryzysu obecność online jest już nie tylko wyborem, ale wręcz koniecznością.  Cóż bowiem może powstrzymać przedsiębiorstwo przed dalszym funkcjonowaniem w sieci? Oferta firmy, która funkcjonuje w przestrzeni online staje się osiągalna niemal dla każdej osoby, niezależnie od tego w jakim aktualnie miejscu przebywa. Nawet jeśli nastąpią warunki niekorzystne gospodarczo takie jak np. ograniczenia przemieszczenia osób, zmuszające je do pozostawania z domu czy wstrzymanie sprzedaży stacjonarnej swoich produktów i usług.

 

Marketing internetowy rozwiązaniem na kreowanie wizerunku podczas pandemii.

Fizyczna separacja od klientów nie oznacza braku możliwości budowania relacji z klientami. Wręcz przeciwnie! Jest dobrym momentem na naukę, w jaki sposób wykorzystać nowe technologie do budowania wizerunku poprzez Internet. Wypróbuj szeroką paletę narzędzi jaką oferuje dziś webmarketing i sprawdź co okaże się najbardziej skuteczne w twoim przypadku.

Bardzo dobrym pomysłem może okazać się nagrywanie krótkich video oraz podcastów na temat samej firmy, jej funkcjonowania czy oferty. Jeszcze lepszym, jest połączenie powyższego z aktywnością w mediach społecznościowych, które budują, szczególnie w tych niełatwych czasach namiastkę normalności i więzi z osobami, których nie widzimy na co dzień.

Potrzebujesz więcej przykładów? Skontaktuj się z nami – zastanowimy się wspólnie jak możemy pomóc Tobie i twojej firmie.

 

Podsumowanie

Jeśli na skutek działań zwalczających pandemię boisz się o przetrwanie swojego przedsiębiorstwa, zastanów się czy i które procesy sprzedaży jesteś w stanie przenieść do sieci. Zapewnij sobie niezbędne narzędzia i infrastrukturę, która pomogą w prowadzeniu biznesu online. Wykorzystaj możliwości jakie daje nowa technologia aby pozostać w kontakcie z klientami i umacniać wizerunek firmy i budować więź z klientami. Tak aby w lepszych czasach spać spokojnie i cieszyć się gronem lojalnych klientów.  Jeżeli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami, a na pewno zastanowimy się nad rozwiązaniami, które mogą okazać się pomocne w twoim konkretnym przypadku.

SEMosia.pl to nowoczesna agencja interaktywna, która rozumie biznes oraz wspiera działania sprzedażowe i marketingowe firmy od A do Z.

Potrzebna
pomoc?
Telefon

semosia_hero

Drogi Czytelniku!
Cieszę się, że moje wskazówki są dla Ciebie pomocne.
Być może zainteresuje Cię mój najnowszy poradnik o tym

jak skutecznie sprzedawać w sieci?

Jeśli tak, odbierz go za darmo

Pobierz tutaj