Być może spotkała Cię przykra sytuacja kiedy chciałeś opublikować nowy wpis na Fanpage lub uruchomić reklamę, a niespodziewanie okazało się to niemożliwe. Poniżej podpowiadamy jak rozwiązać ten problem.

 

Weryfikacja konta osobistego Facebook

 

Jeżeli jesteś reklamodawcą, powinieneś przejść weryfikację tożsamości na koncie osobistym, tak aby móc bez przeszkód prowadzić wszystkie kampanie reklamowe na Facebooku (w tym na tematy społeczne, wyborcze i polityczne). Weryfikacja polega na przedstawieniu pracownikom Facebooka dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość. Pełna lista akceptowanych dokumentów dostępna jest tutaj .

 

Ile czasu trwa weryfikacja tożsamości na Facebooku?

 

Facebook nie podaje dokładnych dat, dlatego ważne jest obserwowanie na bieżąco statusu swojego konta pod adresem facebook.com/id.

 

Czy muszę zweryfikować swoją tożsamość dowodem?

 

Nie zawsze. Możesz wybrać weryfikację konta poprzez użycie filmu selfie. Jednak nadal niektórzy z Was mogą się zastanawiać się jak w ogóle pominąć ten krok. W niektórych przypadkach jest to możliwe. Jeżeli jesteś na portalu odpowiednio długo, a twoje konto jest dla Facebooka autentyczne, może okazać się zupełnie wystarczające włączenie dwustopniowej weryfikacji konta, co również sugeruje tutaj Pomoc Facebooka. 

 

W tej sytuacji pod adresem facebook.com/id zobaczysz następujący komunikat:

Dwustopniowa weryfikacja (2FA) Facebook – jakie zalety?

 

Dwustopniowa weryfikacja może nie tylko pozwolić Ci na natychmiastowe zweryfikowanie twojego osobistego konta bez dostarczania dokumentu tożsamości do serwisu oraz oczekiwania na jego zatwierdzenie, ale również pomoże Ci dodatkowo chronić konto przed dostępem przez osoby nieautoryzowane. Więcej o tym jak włączyć się dwustopniową autoryzację możesz przeczytać pod adresem https://www.facebook.com/help/148233965247823 

 

Jak logować się za pomocą dwustopniowej weryfikacji?

 

Po uruchomieniu 2FA logując się na Facebook na nowym urządzeniu, możesz skorzystać z jednej z wybranych przez siebie metod dwuskładnikowego uwierzytelniania:

  • kod SMS na twój numer telefonu
  • kod z aplikacji uwierzytelniającej zainstalowanej na twoim telefonie (np. Google Authenticator)
  • fizyczny klucz zabezpieczeń 

To oznacza, że dodatkowo oprócz wpisania hasła, Facebook poprosi Cię o podanie drugiego klucza zabezpieczeń. Facebook poprosi Cię o to tylko pierwszy raz na nowym urządzeniu (chyba, że wyczyścisz pamięć podręczną przeglądarki – wtedy ponownie będzie trzeba podać dwa rodzaje zabezpieczeń).

 

Straciłem możliwość publikacji na fanpage i/lub Facebook obcina zasięgi moich postów 

 

Rzeczywiście Facebook już podjął kroki, aby w znacznym stopniu ograniczyć zasięgi postów od niezweryfikowanych osób. Jeżeli chcesz nadal publikować wiralowe treści, które trafią do jak największej liczby osób, zweryfikuj swój profil.

 

Super wskazówka SEMosi:

Jeśli podczas korzystania z Facebooka niespodziewanie utraciłeś uprawnienia do publikowania postów na fanpage, może to oznaczać, że Twój fanpage stał się na tyle duży (już posiada sporą liczbę fanów), że serwis automatycznie wymusza na Tobie przedsięwzięcie dodatkowych środków bezpieczeństwa w postaci dwustopniowego (2FA) logowania. Jeżeli więc niespodziewanie straciłeś możliwość pisania nowych postów, a nikt nie zmieniał twoich uprawnień, sprawdź to koniecznie. Pod tym linkiem dowiesz się gdzie sprawdzić twoje ustawienia logowania: https://www.facebook.com/help/148233965247823 

SEMosia.pl to nowoczesna agencja interaktywna, która rozumie biznes oraz wspiera działania sprzedażowe i marketingowe firmy od A do Z.

Potrzebna
pomoc?
Telefon

semosia_hero

Drogi Czytelniku!
Cieszę się, że moje wskazówki są dla Ciebie pomocne.
Być może zainteresuje Cię mój najnowszy poradnik o tym

jak skutecznie sprzedawać w sieci?

Jeśli tak, odbierz go za darmo

Pobierz tutaj